TAV, ABD'deki yatırımlarını sürdürüyor

TAV İşletme Hizmetleri -TAVHL- Florida Palm Beach Havalimanı'nda hizmete giren primeclass Lounge ile Amerika Birleşik Devletleri'nde işlettiği yolcu salonu sayısını dörde çıkarttı.

Abone ol
Abone ol

Borsada TAVHL koduyla işlem gören TAV İşletme Hizmetleri'nin, ABD'de Washington Dulles ve New York JFK Havalimanları'ndan sonra portföyüne eklediği son havalimanı Florida Palm Beach oldu.

TAVHL HİSSESİNDE SON DURUM

TAV İşletme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Güçlü Batkın "Şu an 28  ülkede 80'den fazla özel özel yolcu salonu işletiyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek  tasarladığımız özel yolcu salonlarında yılda yaklaşık 8 milyon yolcuya  hizmet veriyoruz.2020'de hızlı bir şekilde büyümeyi sürdüreceğiz. Palm Beach ile birlikte ABD'de dört salona ulaştık ve bu sayıyı artırmayı  hedefliyoruz" dedi.

Palm Beach Havalimanı Direktörü Laura Beebe, "Yeni primeclass  yolcu salonunun açılışından mutluluk duyuyoruz. Bu yolcu salonu  sayesinde yolcularımız hangi havayoluyla uçarlarsa uçsunlar  havalimanımızda ayrıcalıklı bir seyahat deneyimi yaşama şansı  bulacaklar" dedi.

Golf ve deniz turizmiyle öne çıkan Palm Beach bölgesinin giriş  kapısı konumunda bulunan havalimanında 11 havayolu ABD, Kanada ve Karayipler'deki 34 destinasyona direkt uçuş düzenliyor.

Palm Beach Havalimanı Ekim 2019 itibariyle son 12 ayda, bir önceki  yıl aynı döneme göre yüzde 4,2 artışla 6,7 milyon yolcuya hizmet  verdi. Yolcu memnuniyeti açısından ABD'nin önde gelen havalimanları  arasında yer alan Palm Beach, Conde Nast Traveler tarafından ülkenin  en iyi sekizinci havalimanı seçildi.

Palm Beach Havalimanı Dış Hatlar A/B Terminali'nde, 300  metrekarelik alanda hizmet verecek yolcu salonunun yılda 130 bin  yolcuya hizmet vermesi hedefleniyor. Geleneksel Florida mimarisinin  hasır ve ahşap dokusuna sadık kalınarak dekore edilen salonun, bir  plajı andıran dingin ortamında yolcular Primeclass  misafirperverliğinin keyfini çıkartabilecekler. Palm Beach Havalimanı'nda Primeclass Lounge birçok havayolu, banka ve firma ile  işbirliği sağlayacak. Air Canada, American Airlines ve United Airlines  gibi ABD'nin önde gelen havayolu şirketleriyle görüşmeler sürüyor.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar