TAV'dan yeni yatırım kararı

TAV, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde Kuzey Makedonya’da 49,7 milyon euro yatırım yapılacağını açıkladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

TAV Havalimanları Holding A.Ş., Kuzey Makedonya’daki mevcut havalimanları ile bazı kamu altyapı projelerine gelecek 3 sene içinde 49,7 milyon euro yatırım yapmak üzere anlaşma sağladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, yatırım tutarının, daha önce Kuzey Makedonya hükümeti ile imzalanan imtiyaz anlaşma gereği planlanan Kargo Havalimanı yatırımının yerine geçeceği belirtildi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV Havalimanları olarak eski Yugoslavya bölgesindeki tüm ihalelerle ilgilendiklerini belirterek, bu bölgede büyümeyi sürdüreceklerini belirtmişti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar