Turkcell hissesine 'BİP' dopingi

Turkcell, anlık mesajlaşma uygulaması Bip'in son 24 saatte  1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandığını açıkladı. WhatsApp'ın  kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşacağını duyurmasının  ardından gelen tepkiler, Bip'e olan talebi artırdı. Hisse işlem gününe yüzde 2,37 artışla 17,25 seviyesinden başladı.

Abone ol
Abone ol

Şirketten yapılan açıklamada, "BiP’teki tüm veriler yüksek  güvenlikli şifreleme ile Türkiye’deki Turkcell veri merkezlerinde  korunuyor" denildi.

Öte yandan Hürriyet Gazetesi de başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere devlet kurumlarının yerli uygulama  BİP'e geçme kararları aldıklarını yazdı.

Haberlerin etkisi ile Turkcell hisseleri günü yüzde 2,37 artışla 17,25 seviyesinden başladı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar