Türkiye Sigorta'nın temettü kararı netleşti

Türkiye Sigorta (TURSG) 9 Mayıs'ta 2023 kârından yatırımcılarına hisse başı net 0,7748444 temettü dağıtım kararı almıştı. Bugün yapılan Yönetim Kurulu kararı sonrası temettü tarihi de netleşti. Peki temettü ödemesi ne zaman olacak? İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Türkiye Sigorta (TURSG) 9 Mayıs'ta 2023 kârından yatırımcılarına hisse başı net 0,7748444 temettü dağıtım kararı almıştı. Bugün yapılan Yönetim Kurulu kararı sonrası temettü tarihi de netleşti. 

Temettü ödemesinin 29 Ağustos tarihinde yapılması planlanıyor.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

"Şirketimizin 9 Mayıs 2024 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile; 2023 yılı faaliyetleri sonucu elde edilen karın dağıtımının ekli tablolarda yer aldığı şekilde gerçekleştirilmesine ve kar dağıtımının 29 Ağustos 2024 tarihinde tek seferde yapılması hususlarının 6 Haziran 2024 tarihinde yapılan Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Genel Kurul'un onayına sunulmuştur."

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar