VİOP güne düşüşle başladı - 24 Nisan 2019

Nisan vadeli endeks kontratı, açılışın ardından 120.200 seviyesinde dengelendi... Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yaklaşık yüzde 0,6 azalışla 120.

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yaklaşık yüzde 0,6 azalışla 120.200 puandan başladı.


Nisan vadeli endeks kontratı, açılışta en düşük 120.125 puanı görmesinin ardından, önceki kapanışın 775 puan altında 120.200 seviyesinde dengelendi.


Dünkü tatil öncesinde, pazartesi günü satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, günü yüzde 0,76 değer kaybıyla 120.975 puandan tamamlamıştı.


Analistler, bugün yurt içinde reel sektör güven endeksi ve kapasite kullanım oranı, yurt dışında ise Almanya'da Ifo endekslerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan endeks kontratında 122.500 seviyesinin direnç, 119.000 puanın destek konumunda olduğunu dile getirdi.


ABD ile Çinli yetkililer arasında devam eden ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlik ve ABD'de açıklanan makroekonomik verilerin beklentileri aşması ile doların diğer para birimleri karşısında değerlendiğine dikkati çeken analistler, buna paralel 5,87'nin üzerine çıkan dolar/TL'nin endeks kontratları üzerinde baskıya neden olduğunu söyledi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar