VİOP'ta gümüş üst fiyat limiti yükseltildi

Reddit yatırımcılarının etkisiyle gümüşte görülen fiyatlama davranışları sonrasında VİOP'ta düzenleme geldi. Reddit akımlarının devam etmesiyle beraber gümüş yeni haftaya da yüzde 10'dan fazla yükselerek 7 yılın zirvesine ulaştı.

Abone ol
Abone ol

VİOP'ta işlem gören Dolar/Ons Gümüş vadeli işlem sözleşmelerinde uygulanan yüzde 10 oranındaki üst fiyat limiti oranı bugün için yüzde 20'ye çıkarıldı.

Gümüş fiyatları, Reddit kullanıcılarının GameStop hisselerinden sonra gümüşe yönelmesiyle geçen hafta yüzde 6'ya yakın yükselmişti.

Reddit akımlarının devam etmesiyle beraber gümüş yeni haftaya da yüzde 10'dan fazla yükselerek 7 yılın zirvesine ulaştı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar