Virüs sonrası yeni dönem başlayacak

Mayıs sonunda uçuşlara yeniden başlamayı planlayan Pegasus Hava Yolları'nın CEO'su Mehmet Nane, havacılık sektöründe koronavirüs salgını sonrası yeni dönemde "birleşmelerin ve devletleştirmelerin kaçınılmaz olacağını" söyledi.

Abone ol
Abone ol

Pegasus'un ise bu yönde herhangi bir  kararı olmadığını belirten Nane, bir sene içinde "uçuş ve yolcu  normallerine dönebileceklerini" kaydetti.

BBC Türkçe'den Efe Öç'ün sorularını yanıtlayan Mehmet Nane,  olumsuz öngörülerin aksine, 2019 yılı rakamlarına, 2021 yılı Mayıs  ayında ulaşılabileceğini söyledi.

Nane uçakların içinde alınacak önlemlere ilişkin de ayrıntılı  açıklamalar yaptı.

Yolcuların maske kullanmalarının zorunlu olacağını söyleyen Nane, siperlik, eldiven ve tulum gibi ek koruyucu önlemlerin ise yolcunun  inisiyatifinde olacağını kaydetti.

Mehmet Nane'ye göre uçak içinde orta koltuğun boş  bırakılmasınaysa, "hijyen zincirinin" sağlanması halinde gerek yok.

Nane, böyle bir durumun ise bilet fiyatlarına yansıyacağını söyledi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar