Yabancı 2 ay sonra hissede alıma döndü

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 5 Temmuz haftasında 156,4 milyon dolar net hisse alımı yaptı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 5 Temmuz haftasında 156,4 milyon dolar net hisse alımı yaptı.

Yabancı 10 Mayıs haftasından beri ilk hisse alımı yaparken tahvilde de yüklü giriş kaydedildi. Toplam portföy giriş 1 milyar 661 milyon dolar oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net alımları 1 milyar 480,2 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları net 26,4 milyon dolar, net DİBS (Teminat) alımları 0,7 milyon dolar oldu. DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmezken, şirket borçlanma senetleri alımları net 25,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 40 milyar 823,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 12 milyar 412,1 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 685,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 4 milyar 2,7 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 417,9 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar