Yabancı geçen hafta hissede alışa döndü

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 2 Şubat haftasında 132,8 milyon dolar net hisse alışı yaptı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 2 Şubat haftasında 132,8 milyon dolar net hisse alışı yaptı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) net satımları 14,5 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) alımları net 22,1 milyon dolar, DİBS (Teminat) alımları net 5,4 olurken DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmedi. Şirket borçlanma senetleri satımları net 0,4 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

STOKLAR

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 33 milyar 866,8 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 767,8 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 754,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 1 milyar 688,2 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 92,0 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar