Yabancı hissede alışa geçti

Yurt dışında yerleşik kişiler, 7 Mayıs haftasında net 87,7 milyon dolarlık hisse senedi, 23,7 milyon dolarlık DİBS ve 2,4 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri yayımlandı. Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 7 Mayıs ile biten haftada net 87,7 milyon dolarlık hisse senedi, 23,7 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ve 2,4 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) aldı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 30 Nisan itibarıyla 22 milyar 2,3 milyon dolar olan hisse senedi stoku, 7 Mayıs'ta 22 milyar 182,2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku 7 milyar 481,6 dolardan 7 milyar 440,1 milyon dolara çıktı. Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ŞBS stokları da 267 milyon dolardan 269,5 milyon dolara yükseldi.

Kaynak: Sabah

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar