Yabancı yatırımcı hissede alışa 'devam'

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın verilerine göre 11 Aralık haftasında yabancı yatırımcılar nette 41 milyon dolarlık hisse, 99 milyon dolarlık DİBS aldı. Kasım ayının ortasından bu yana yabancı yatırımcıların Türk varlıklarına yönelik ilgisinin arttığı görülmüştü. O tarihten sonra Türkiye'ye yaklaşık 2 milyar dolarlık portföy girişi gerçekleşti.

Abone ol
Abone ol

Yabancıların ekonomi yönetimindeki değişimin ardından Türk varlıklarına yönelik ilgisi 11 Aralık haftasında da devam etti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre yabancı yatırımcılar 11 Aralık haftasında nette 41 milyon dolarlık hisse, 99 milyon dolarlık DİBS aldı.

Kasım ayının ortasından bu yana yabancı yatırımcıların Türk varlıklarına yönelik ilgisinin arttığı görülmüştü. O tarihten sonra Türkiye'ye yaklaşık 2 milyar dolarlık portföy girişi gerçekleşti.

Son 52 haftalık veriler dikkate alındığında ise Türkiye'den toplamda 11,5 milyar dolarlık portföy çıkışı yaşandı. Bu çıkışın yaklaşık 7 milyar doları hissede, 4,5 milyar doları ise DİBS tarafında gerçekleşti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar