Yabancı yatırımcı satışa devam ediyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık menkul kıymetler istatistiklerini yayımladı. Yabancı yatırımcı 29 Mayıs haftasında 160,8 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri yayımlandı. Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 29 Mayıs haftasında net 160,8 milyon dolarlık hisse senedi, 97,2 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi ve 7,2 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) sattı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 22 Mayıs itibarıyla 22 milyar 416,5 milyon dolar olan hisse senedi stoku, geçen hafta 22 milyar 739,3 milyon dolara yükseldi.

Geçen hafta yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku, 7 milyar 635 milyon dolardan 7 milyar 564,4 milyon dolara geriledi.

Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ŞBS stokları ise 7,2 milyon dolarlık satışla 367,7 milyon dolardan 360,4 milyon dolara indi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar