Yabancılar 91 milyon dolar tutarında hisse sattılar

Yurt dışında yerleşik kişilerin 04 Eylül itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 20,8 milyar dolar oldu. Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre,hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 20,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. 

Abone ol
Abone ol

Yurt dışında yerleşik kişilerin 04 Eylül itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 20,8 milyar dolar oldu. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -91,2 milyon dolar oldu

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre,hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 20,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. 

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 5,7 milyar dolar oldu.  Önceki hafta DiBS stok miktarı  5,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 117,1 milyon dolar seviyesine yükseldi.  Repo miktarı önceki hafta 115,5 milyon dolar seviyesindeydi.  Özel sektör tahvil ve bonoları 253,9 milyon dolara geriledi. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 259,3 milyon dolar seviyesindeydi.  

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -91,2 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 70,5 milyon dolar, repo değeri farkı 2,2 milyon dolar, özel sektör bonoları farkı -5,4 milyon dolar oldu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar