Yurt dışı yerleşikler hisse senetlerinde alım yaptılar

Yurt dışında yerleşik kişilerin 19 Kasım itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22.78 milyar dolar oldu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişilerin 19 Kasım itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22.78 milyar dolar oldu. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 384.05 milyon dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 22.85 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Bilgi notları:

- Devlet iç borçlanma senetleri(DİBS) stok miktarı 4.97 milyar dolar oldu.

- DİBS stok miktarı önceki hafta 5.45 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

- Repo miktarı 1.41 milyar dolar seviyesine geldi.

- Repo miktarı önceki hafta 1.62 milyar dolar seviyesindeydi.

- Özel sektör tahvil ve bonoları 310.54 milyon dolar oldu.

- Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 335.21 milyon dolar seviyesindeydi.

- Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 384.05 milyon dolar oldu.

- Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DİBS değeri farkı

-72.2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

- Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı

-158.72 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

- Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 0 milyon dolar oldu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar