Yurt dışında yerleşiklerin hisse senedi, DİBS ve ŞBS stoku - 30 Mayıs 2019

Yurt dışında yerleşik kişiler, geçen hafta net 96,1 milyon dolarlık hisse senedi ile 11,8 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri sattı ve 51,2 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi aldı

Abone ol
Abone ol

Yurt dışında yerleşik kişiler, 24 Mayıs haftasında 96,1 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık menkul kıymet istatistikleri açıklandı.

Buna göre, yurt dışında yerleşik kişiler, 24 Mayıs haftasında net 96,1 milyon dolarlık hisse senedi ile 11,8 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) satarken, 51,2 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) aldı.

Yurt dışında yerleşik kişilerin bir önceki hafta 25 milyar 145,4 milyon dolar olan hisse senedi stoku, söz konusu haftada 24 milyar 244,4 milyon dolara geriledi.

Geçen hafta yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS stoku, 12 milyar 458,2 milyon dolardan 12 milyar 197,2 milyon dolara düştü.

Söz konusu dönemde yurt dışı yerleşik kişilerin ŞBS stokları ise 11,8 milyon dolarlık azalışla 491,5 milyon dolardan 479,7 milyon dolara indi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar