Yüzde 600 bedelsiz için SPK'ya başvurdu

Pera Yatırım Holding yüzde 600 bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Pera Yatırım Holding, sermayesini 142.560.000 TL'den yüzde 600 oranında bedelsiz olarak artırılarak 997.920.000 TL'ye yükseltilmesi için SPK'ya başvurdu.

Konuyla ilgili şirketten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Şirketimizin 142.560.000 TL olan ödenmiş sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak üzere %600 oranında artırılarak 997.920.000 TL'ye yükseltmek üzere ihraç edilecek yeni paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve esas sözleşmenin "Sermaye ve Pay Senetleri" başlıklı 8'inci maddesinin yeni şekline ilişkin uygun görüş alınması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na bugün başvurulmuştur."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar