Zorlu Enerji iştirakinden halka arz kararı

Zorlu Enerji (ZOREN) sermayesinin yüzde 100’üne sahip olduğu iştiraki Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulması kararı aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Zorlu Enerji sermayesinin yüzde 100’üne sahip olduğu iştiraki Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulması kararı aldı.

Konu ile ilgili KAP açıklaması şöyle:

"29.09.2023 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden; sermayesinin %100'üne sahip olduğumuz bağlı ortaklığımız Zorlu Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi'nin bir kısım paylarının sermaye artırımı ve mevcut ortak pay satışı suretiyle 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu Tebliğ ve kararları çerçevesinde halka arzı amacıyla İzahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına karar verilmiştir. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar