5 Kasım 2020 dolar - euro fiyatları

Merkez Bankası'nın sabit tuttuğu faiz kararı sonrası dolar yeni haftaya artışla başladı. Bir süredir korona virüs teşviklerinden etkilenen dolar fiyatları 8.4 lira etrafında işlem görmeye devam ediyor.

Abone ol
Abone ol

ABD seçimlerinde henüz kazanan ilan edilmezken, bu belirsizlik sebebiyle dün dolarda 8,39-8,51 aralığında büyük bir dalgalanma yaşandı. Dolar 4 Kasım'ı 8,43 liradan tamamladı.

Dün oldukça geniş bir bantta dalgalanan dolar/TL, bugün 8,45-8,46 seviyelerinden el değiştiriyor. Euro/TL de 9,95'in üzerinde seyrediyor.

ABD Seçimlerinde dün ABD piyasalarında Joe Biden zaferi olumlu bir şekilde fiyatlansa da henüz bir kazanan ilan edilmedi. Başkan Donald Trump ve ekibi bazı eyaletlerdeki sayım sürecine ve sonuçlara itiraz edeceklerini belirtti.

Bu sebeple ABD seçimleri etrafında bir süre belirsizlikler yaşanabilir.

Seçim gündemiyle birlikte Fed ve BoE'nin faiz kararları da piyasaların radarında yer alıyor.

CORONA VİRÜS RİSK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bunun yanında corona virüs salgını da hız kaybetmeden tüm dünyada devam ediyor. Avrupa ülkeleri yeni kısıtlamaları uyguluyor. Corona virüsün 2. dalgası son birkaç gündür ABD seçimlerinin gölgesinde kalsa da küresel ekonomi için en önemli risk olmaya devam ediyor.

Kategoriler Ekonomi
Yorumlar