Aselsan, TR Eğitim ve Teknoloji'nin yüzde 50'sini satın aldı

Aselsan, TR Eğitim ve Teknoloji'nin yüzde 50'lik kısmının TUSAŞ'tan devralınmasına yönelik pay devri sözleşmeleri imzalandığını KAP'a yapılan açıklamada duyurdu.

Abone ol
Abone ol

Aselsan, TR Eğitim ve Teknoloji'nin yüzde 50'lik kısmının TUSAŞ'tan devralınmasına yönelik pay devri sözleşmelerinin  imzalandığını açıkladı.    

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş.'nin %50'lik kısmının TUSAŞ Türk Havacılık ve Sanayii A.Ş.'den devralınmasına yönelik pay  devri sözleşmeleri imzalanmış olup, gerekli ödeme ve tescil  süreçlerinin tamamlanmasını müteakip ilgili şablon ile ayrıca açıklama  yapılacaktır.

Şirket yurt içi ve yurt dışında insan kaynakları çalışmaları  yürütmek, bu konularda danışmanlık, koçluk ve akreditasyon hizmetleri  vermek ve her kademede eğitim, öğretim, kültür, sanat, spor, fuar  organizasyonu ve dijital pazarlamfaaliyetleri gerçekleştirmek için 2018 yılında kurulmuştur."

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar