ASELSAN’dan 93 milyon dolarlık anlaşma

Aselsan, yurt dışında önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamada anlaşmanın bedelinin 93 milyon dolar (646.350.000 TL) olduğu belirtildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında; komuta ve kontrol sistemi, anti-tank füze fırlatma sistemleri, uzaktan komutalı silah sistemleri, radyolink sistemleri, ataletsel navigasyon sistemleri ve atış yeri tespit sistemlerinin ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 93.262.684,- ABD Doları tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2020-2021 yıllarında gerçekleştirilecektir.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar