Bir hisse bir analiz: Hedef fiyatını belirledi

InvestAZ Yatırım, Pınar Et için hedef fiyatını 24,80 TL olarak belirledi. Hisse değerlendirmesinde, 'Pınar Et'in finansalları için herhangi bir piyasa beklentisi bulunmadığı için şirketin karı hisse performansı üzerinde mutabık kalınmış bir etki bırakmamıştır.' dedi.

Abone ol
Abone ol

Ayrıntılar şu şekilde:

"Pınar Et'in 3Ç'deki cirosu 217 milyon TL olarak açıklanarak bir önceki seneye göre %4 artış göstermiştir. FAVÖK yıllık bazda %26 azalmış, net kar ise %23 artmıştır.

Pınar Et'in finansalları için herhangi bir piyasa beklentisi bulunmadığı için şirketin karı hisse performansı üzerinde mutabık kalınmış bir etki bırakmamıştır.

Özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan gelen gelirler (11 mn TL) net karı arttırmıştır. Şirketin hisse fiyatı değerlemesinde kullandığımız metodlar sonucunda bellirlediğimiz hisse hedef fiyatı 24,80 TL'dir."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar