Çimsa hissesi teknik Analizi

Ahlatcı Yatırım, Çimsa hissesi teknik analiz raporu... Analizde, 'Borsa İstanbul'un negatif seyrinden etkilenebilecek olan hisse için 27,30 ve 27,00 TL destek seviyeleri önemini koruyor.' tespitinde bulunuldu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Teknik analiz detayı şöyle:

CIMSA 2Ç21'de 580 milyon TL net kar elde ederken geçtiğimiz yılın ayın  döneminde 37 milyon TL kar etmişti. Çimsa çimento, geçtiğimiz yılın  ilk altı ayında 140 Milyon TL esas faaliyet karı elde ederken bu yıl  esas faaliyet karını yüzde 158 artış göstererek 362.1 milyon TL kar  elde etti.

Çimsa, 2 çimento fabrikası, bir çimento öğütme ve 7 hazır  beton tesisinin Çimko Çimento'ya devrine ilişkin Varlık Satış Sözleşmesi imzaladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre satış  işlemi toplam tutarı 127 milyon USD karşılığı Türk Lirası bedel olarak  gerçekleşti.

Teknik olarak inceleyecek olursak, 29 Haziran tarihinden başlayan  yukarı yönlü hareket zaman zaman düzeltmeler görülse de seyrine devam  eden hisse 28,24TL ile tarihi zirvesini gördü. Olası geri çekilmelerde 50 günlük hareketli ortalama olan 25,64TL fiyat seviyesi önemli bir  destek seviyesi olacakken bu seviyenin üzerinde kalıcılığın görülmesi  hisse için yukarı yönlü hareketin devam etmesini destekleyecektir.

Borsa İstanbul'un negatif seyrinden etkilenebilecek olan hisse için 27,30 ve 27,00 TL destek seviyeleri önemini koruyor. Tarihi zirvesini  gören hisse için yukarı yönlü hareketlerde 27,90 ve 28,18 TL direnç  seviyeleri yakından takip edilecek.

Destekler: 27,30 / 27,00 / 26,60

Dirençler: 27,90 / 28,18 / 28,56

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar