Eczacıbaşı (ECILC) İlaç Teknik Analizi

Ahlatcı Yatırım, Eczacıbaşı İlaç (ECILC), hisse senedinin teknik analiz raporunu paylaştı. Raporda, yaşanan koronavirüs hadisesinin şirkete olan talebi artırdığı tespiti yapıldı.

Abone ol
Abone ol

Hazırlanan analiz şöyle:

"ECILC Korona Virüsü Türkiye'de açıklanması ile sağlık sektöründe faaliyet gösteren halka açık firmalara talep geldiğini görüyoruz.

Hisse bu anlamda yukarı yönlü tepkisini 200 GAO ortalaması üzerinde ve daha önce aşağı yönlü kırdığı yükseliş trend çizgisinin alt bandı olan3,97 TL seviyelerine kadar yükseliş gerçekleşti.

Sürecin devam etmesi ve fiyatlamanın 3,97 üzerinde kalması 4,05-4,35 ve 4,45 direnç bölgelerini gündeme getirebilir. 3,97 TL altında fiyatlamalar olması durumunda tepki hareketi olarak değerlendirilebilir."

ECILC EIS ECZACIBASI ILAC\, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICA
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 4.76
Satış 4.77
Değişim 0.19%
Son Değer 4.77
En yüksek 4.95
En düşük 4.18
Haftalık Değişim -6.1023%
Aylık Değişim 24.8691%
Yıllık Değişim 28.5714%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar