Erdemir için hedef fiyatını düşürdü

Vakıf Yatırım, Erdemir için hedef fiyatını 10,18 TL'den 8,61 TL'ye indirdi, uzun vadeli tavsiyesini 'Al' olarak sürdürdü. Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda, 'Hedef fiyatımızı %10,5 aşağı çekerek 8,61 TL’ye indirirken, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” önerimizi “Endekse Paralel Getiri” olarak güncelliyor, uzun vadeli “AL” tavsiyemizi koruyoruz.' ifadelerine yer verildi.

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım, Erdemir için hedef fiyatını 10,18 TL'den 8,61 TL'ye  indirdi, uzun vadeli tavsiyesini 'Al' olarak sürdürdü.

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Erdemir 3Ç19’da bizim ve piyasanın beklentisi paralelinde zayıf operasyonel sonuçlar açıklarken, net kar yıllık %41 daralarak 784 mn TL’ye geriledi.

Çelik fiyatlarındaki gerileme, demir cevheri fiyatlarındaki yükselişin yanı sıra ihracat hacmindeki daralma yıllık  bazda zayıflayan performansın ana nedenleri olarak öne çıkıyor. Şirket için, mevcut koşullarda önemli bir değişme öngörmüyor ve 4Ç19’da da benzer bir performans görebileceğimizi düşünüyoruz. Buna bağlı olarak sonuçların ardından 2019 yılına ilişkin tahminlerimizde yaptığımız revizyon sonucu hedef fiyatımızı %10,5 aşağı çekerek 8,61 TL’ye indirirken, kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri” önerimizi “Endekse Paralel Getiri” olarak güncelliyor, uzun vadeli “AL” tavsiyemizi koruyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar