İhlas Haber Ajansı’nın halka arzında önemli gelişme

İhlas Yayın Holding, KAP’a yaptığı bildirimde halka arz çalışmalarının devam ettiği İhlas Haber Ajansı (İHA) Yönetim Kurulu’nun 14 milyon TL olan şirket sermayesini yüzde 200 bedelli artırarak 42 milyon TL’ye çıkarma kararı aldığını açıkladı. İhlas Haber Ajansı, geçtiğimiz Mart ayında halka arz çalışmalarına başlamıştı.

Abone ol
Abone ol

Konuyla ilgili yapılan KAP açıklaması şöyle;

Bağlı ortaklığımız İhlas Haber Ajansı A.Ş. yönetim kurulu; devam eden halka arz çalışmaları kapsamında Şirketin mali yapısını daha da güçlendirilmesi amacı ile 14.000.000 TL olan şirket sermayesini %200 bedelli artırarak 42.000.000 TL'ye çıkartılmasına ve pay alım bedelinin % 35 primli olmasına, karar verdiklerini bildirmiştir.

Şirketimiz bağlı ortaklığımızın yapacağı sermaye artırımına daha önce açıklandığı şekilde hissesi oranında katılacaktır.

İhlas Haber Ajansı, Dünya genelindeki pazar payını artırabilmesi, daha çok noktada habercilik yapabilmesi için 26 yıllık tecrübesini yeni yatırımcılarla paylaşabilmek adına halka açılma kararı almıştı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar