İki hissede hedef fiyatını yükseltti

Türk yüksek fırınlı çelik üreticilerinin 2021 yılında mükemmel kar büyümesi gösterme yolunda olduklarına inandıklarını belirten BNP Paribas, Erdemir ve Kardemir D için hedefi fiyatlarını yukarı yönlü revize etti.

Abone ol
Abone ol

Covid-19 salgınını etkisi ile düşen çelik üretiminin, talepte toparlanmayı henüz yakalayamadağını belirten BNP Paribas, Covid-19 sonrası güçlü taleh beklemelerine bağlı olarak çelik arz ve talebi arasındaki bu uyuşmazlığın kısa vadede devam etmesini beklediklerine işaret etti.

BNP Paribas, arzın normalleşmesi ile birlikte cari çelik fiyatlarının sürdürülemez hale gelebileceğini belirtirken, "2021'in ilk yarısında beklenen güçlü kar ivmesinin çelik üretic ilerini yeniden notlandırmak için yeterli alan vardiğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdemir için 2021 yılı FAVÖK ve net kar tahminlerini sırasıyla yüzde 65 ve yüzde 84 artıran BNP Parnibas, hedef fiyatkını yüzde 35 artırarak 21,32 TL'ye yükseltti. Tavsiyesini 'al' olarak sürdürenmBNP Paribas, temettü getirisini yüzde 10 olarak beklediuklerinini de belirtti.

Kardemir için 2021 yılı FAVÖK ve net kar tahminlerini sırasıyla yüzde 102 ve yüzde 127 yükselten BNP Paribas, Kardemir ürünlerinin fiyatlarnının yüzde 20'ye varanda artacağını öngördüklerini de aktartı.

BNP Paribas, Kardemir için hedef fiyatını 7,91 TL'den 10,51 TL'ye çıkarırken tavsiyesini 'al' olarak sürdürdü

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar