İzmir Demir Çelik’ten ‘halka arz’ açıklaması

İzmir Demir Çelik, iştiraki İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin halka arz süreciyle ilgili KAP’a açıklama yaptı. Şirket, ‘İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka arzı halihazırda gündemimizdedir’ ifadelerini kullandı. Bu haber sonrası İZMDC hisselerinde kazançlar yüzde 4'ü aştı.

Abone ol
Abone ol

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle;

'29.01.2020 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamamıza konu İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. halka arz çalışmalarına ilişkin, açıklama yapılmasının akabinde çalışmalara başlanmış olup çalışma çeşitli yönleri ile detaylı olarak devam etmiştir.

Ancak Ocak ayı sonunda yapılan açıklamamızın ardından Mart ayında pandemi sürecinin yarattığı etki ve Ekim ayında İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle çalışmaların hem seyri değişmiş hem de uzaktan çalışma nedeniyle süreç yavaşlamıştır. İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka arzı halihazırda gündemimizdedir. Bu konuya ilişkin çalışmalarımız devam etmekte olup henüz bağlayıcı karar alınmamasına karşın, çalışmaların hızlandırılması adına aracı kurumlarla görüşmeler yapılmaktadır.

İzdemir Enerji Eletrik Üretim A.Ş.'nin halka arzına ilişkin önemli gelişmeler olması halinde kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.'

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar