Kervan Gıda'nın halka arzında talep toplama tarihi belli oldu

Kervan Gıda halka arzında 26-27 Kasım tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleştirilecek. Oyak Yatırım Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilecek halka arz için fiyat 8,00-9,00 TL aralığında belirlendi.

Abone ol
Abone ol

Kervan Gıda halka arzında 26-27 Kasım tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleştirilecek.

Kervan Gıda'nın çıkarılmış sermayesinin 150 milyon TL’den 187,5 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 37,5 milyon TL nominal değerli pay ve mevcut ortaklardan Mehmet Şükrü Başar, Fikret Başar,  Mitat Başar, Burhan Başar, Fahrettin Çezik, Mahmut Koçum, Aydın Çelik, ve Suat Erdem’in sahip olduğu 12 milyon TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 49,5 milyon TL nominal değerli payın halka arzı gerçekleştirilecek.

Toplanan kesin talebin satışa sunulan pay miktarından fazla olması halinde Ortaklığın mevcut pay sahiplerine ait toplam 6 milyon TL nominal değerli pay olmak üzere, toplam halka arz edilen payların %12,1’ine tekabül eden 6 milyon TL nominal değerli payın dağıtıma tabi tutulacak toplam pay miktarına eklenmesi planlanıyor.

Ek satışın gerçekleşmesi halinde toplam 55,5 milyon TL nominal değerli payın halka arzı gerçekleşecek. Oyak Yatırım Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilecek halka arz için fiyat 8,00-9,00 TL aralığında belirlendi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Konular Borsa
Yorumlar