SPK'dan 2 kişi ve 5 internet sitesine suç duyurusu

SPK, 2 gerçek kişi ve 5 internet sağlayıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

SPK, 2 gerçek kişi ve 5 internet sağlayıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kurul; “hmd”, “hmdfx”, “hmdsystem”, “hmdtr” ve “hmdinvestment” uzantılı internet sitelerinin içerik sağlayıcılarının İzinsiz sermaye piyasası faaliyetinde bulunulması nedeniyle,

Can KARALI ve Mustafa YILMAZ'ın Yetkilisi olduğu şirketin banka hesaplarının kullandırılması suretiyle izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Kurul ayrıca; Adına kayıtlı telefon hattının kullandırılması suretiyle izinsiz sermaye piyasası faaliyeti suçuna iştirak edilmesi nedeniyle hat sahipleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar