THY'den 'Boeing' kararı

Türk Hava Yolları (THY), 10 adet Boeing B737-Max siparişini iptal ederken, 40 adet Boeing B737-Max siparişini opsiyona çevirdi. Şirket daha önce dar gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında toplam 75 adet B737-MAX uçağının Boeing firmasından satın alınmasına karar vermişti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

THY, Boeing B737-Max siparişleriyle ilgili revizyona gidildiğini açıkladı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgınının havacılık sektörü üzerindeki etkilerine ilişkin mevcut durum göz önünde bulundurularak filo planlarının gözden geçirilmesi ve yapılan müzakereler sonucunda Boeing firmasıyla mutabık kalarak 75 adet B737 Max uçağın 10 adedinin kesin iptaline karar verildi.

40 adet uçak ise 21 Aralık 2021 tarihine kadar opsiyona çevrilecek. Şirket, Boeing'e 21 Aralık 2021 tarihinde veya öncesinde yazılı bildirimde bulunarak opsiyon hakkını kullanabilecek.

Açıklamaya göre mevcutta teslim edilmemiş 13 adet B737 MAX uçağının teslim tarihleri şirketin operasyonel ve finansal kapasitesi doğrultusunda yeniden planlandı.

Şirket daha önce dar gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında toplam 75 adet B737-MAX uçağının Boeing firmasından satın alınmasına karar vermişti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar