Yabancı hisseden çıkışını sürdürüyor

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 29 Nisan haftasında 110,0 milyon dolar hisse senedi satışı yaptı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 29 Nisan haftasında 110,0 milyon dolar hisse senedi satışı yaptı.

Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) satımları 23,9 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) alımları 0,1 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerın DİBS (Teminat) alımları 20,4 milyon dolar olurken, DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmedi. Şirket borçlanma senetleri alımları ise 1,2 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

STOKLAR

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 19 milyar 582,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 420 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 712,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 307,1 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 131,5 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar